Naše služby

Preventivní prohlídky

Provádíme pravidelné kontroly stavu zubů i dásní. Zhotovením rtg snímků včas odhalíme změny na zubech i parodontu.

Chronická přítomnost zubního mikrobiálního povlaku v dutině ústní vede ke vzniku kazu, krvácení dásní, tvorbě zubního kamene a k dalším závažným poškozením.

Prevence znamená předcházení vzniku onemocnění. Nezbytnou součástí prevence je dentální hygiena, jednak domácí (každodenní) a jednak ordinační (nejlépe 2x ročně).

Dentální hygiena

Pro trvalé zachování zdravých zubů a dásní je nezbytná výborná úroveň dentální hygieny.

Provádíme vyhodnocení stavu hygieny, výběr vhodných pomůcek, nácvik správné techniky čištění, odstranění plaku a zubního kamene, pigmentací, profesionální čištění zubů, fluoridaci zubů, bělení zubů.

Záchovná stomatologie

Zubní kaz je infekční onemocnění, během kterého dochází ke ztrátě tvrdých zubních tkání. Po odstranění kazu je nutno defekt nahradit výplní. Pokud dojde k postižení nervu uvnitř zubu, je nutné provést endodontické ošetření (kořenové kanálky).

Protetika

Náhrady ztracených částí zubů nebo celých zubů. Vyrábí se v zubní laboratoři.

Zhotovujeme:

  • inleje, onleje – výplně většího rozsahu zhotovované v laboratoři
  • estetické fasety – korekce tvaru zubu
  • celokeramické korunky
  • metalokeramické korunky a můstky
  • částečné snímatelné náhrady
  • celkové snímatelné náhrady

Chirurgie

Provádíme nekomplikované extrakce zubů.

Spolupracujeme se specialisty z oboru stomatochirurgie, parodontologie, implantologie a ortodoncie.

Dětská stomatologie

Péče o chrup dětí je velmi důležitá. Již těhotná pacientka je u nás informována o správné péči o mléčné zoubky. První návštěvu dítěte doporučujeme s prořezáním prvního zoubku (tj. kolem 1. roku). Hlavním důvodem je informovat rodiče o příčinách vzniku zubního kazu, o možnostech prevence, o správné péči o zoubky. Neméně důležité je, aby si dítě zvykalo na zubní ordinaci a mělo co nejvíce pozitivních zážitků z návštěv. Na další pravidelné prohlídky by mělo dítě chodit minimálně 2 x ročně. Je velmi důležité pečovat o dočasné zoubky, včas je ošetřit, předejít předčasným ztrátám, bolestem a nepříjemným zážitkům. Stav dočasného chrupu může ovlivnit stav chrupu stálého.